REKLAMA

Udało się! Chora matka z Leska będzie miała operację w Barcelonie

SANOK / PODKARPACIE. Dzięki dobrym sercom wielu ludzi udało się zebrać 80 tysięcy złotych dla Grażyny Leśniak z Leska, która choruje na Jamistość Rdzenia Kręgowego oraz zespół Arnolda-Chiariego. Pieniądze pozwolą na przeprowadzenie specjalistycznej operacji, zaplanowanej na 10 lipca w Barcelonie. – Nie mam słów, aby podziękować tym wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc mamie – mówi Andżelika Bebkiewicz.

Choroba bardzo szybko postępuje. Gdyby nie udana zbiórka na operację w Barcelonie, nie wiem co by było – wyznaje córka pani Grażyny.

O zbiórce kilkakrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu. Rafał Jasiński, prezes Fundacji Czas Nadziei podkreśla, że akcję sfinalizowano dzięki hojnemu darczyńcy oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc pani Grażynie.

–  To co się dokonało przez ostatnie kilka miesięcy pozytywnie odwróciło życie pani Grażynki. To nie tylko setki wpłat na konto i pomoc finansowa, ale także wsparcie duchowe i nadzieja, która pozwoliła chorej przetrwać. Wiele osób chce pomagać, otwiera swoje serca. Najważniejsze jest to, że nie pozostaliśmy obojętni na jej los.

Pani Grażyna choruje na Jamistość Rdzenia Kręgowego oraz zespół Arnolda-Chiariego. Jamistość rdzenia kręgowego powoduje m.in. niedowład wszystkich kończyn, zaburzenia połykania i mowy. W ostatnim czasie choroba zrobiła znaczne postępy. Ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa, obecnie w jednej z kończyn górnych pani Grażyna straciła czucie. Choroba jest nieuleczalna, ale można zatrzymać jej postęp. Niestety nie w Polsce. Prowadzone dotychczas leczenie w naszym kraju zostało zakończone. Teraz jedyną szansą są lecznice za granicą – nierefundowane przez NFZ.

unnamed (2)

Pacjentka została zakwalifikowana do leczenia w Institut Chiari & Siringomielia & Escoliosis de Barcelona. Jak poinformowała córka pani Grażyny termin operacji wyznaczono na 10 lipca. Jednak zanim ten wyjazd, należy przeprowadzić szereg badań.

Obecnie staramy się wykonać wszystkie potrzebne badania. Postanowiliśmy zrobić to prywatnie, gdyż czekanie w kolejce nie sprzyja zdrowiu mamy. Kiedy otrzymamy wszystkie wyniki będzie można kupić bilet na samolot i jechać na pierwsze konsultacje – precyzuje pani Andżelika.

Warto również dodać, że zarówno Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak i Fundacja Czas Nadziei nadal zbierają pieniądze dla pani Grażyny z Leska. Tym razem na wszelkie koszty związane z podróżą oraz rehabilitacją, a tych będzie także całkiem sporo.

Chora nie może sama lecieć do Barcelony. Będzie potrzebowała opiekuna. Potem czeka ją jeszcze rehabilitacje i konsultacje lekarskie – wyjaśnia Rafał Jasiński. – Chcemy pomóc finansowo rodzinie i w tej kwestii – kwituje.

W akcję włączy się również młodzież z powiatu leskiego, która podczas Dni Leska 26 i 28 maja będzie kwestowała do puszek na ten cel.

W imieniu mamy i całej naszej rodziny dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie finansowe. Słowa wdzięczności należą się także Czytelnikom, którzy swoimi komentarzami pełnymi ciepła podnieśli mamę na duchu – mówi Andżelika Bebkiewicz.

Subkonta do wpłat na leczenie Grażyny Leśniak:

CARITAS ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ
ul. Kapitulna 1
37-700 Przemyśl
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
61 1600 1332 1847 4932 3000 0003
z dopiskiem „Operacja dla Grażyny”

FUNDACJA CZAS NADZIEI
ul. Lipińskiego 54b
38-500 Sanok
PBS Bank
68 8642 1184 2018 0037 4228 0017

22-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: