Wicestarosta leski odwołany. STAROSTA: wyczerpała się formuła współpracy (FILM)

|

LESKO24.PL/ PODKARPACIE. Dzisiaj Rada Powiatu Leskiego odwołała Wiesława Kuzio z funkcji wicestarosty. Wniosek o odwołanie niespodziewanie złożył na sesji starosta Andrzej Olesiuk. Czy to zachwieje koalicją PiS/PSL w powiecie leskim?

Dorota Mękarska

Starosta nie przedstawiał szczegółowego uzasadnienia wniosku
Poinformował radnych, że wyczerpała się formuła współpracy z wicestarostą. Wiadomo jednak, że od początku między starostą z PiS a Wiesławem Kuzio z KWW Powiat Nasza Wspólna Sprawa, członkiem PSL, nie było „chemii”. Z tego co w trakcie sesji mówił starosta lepiej mu się współpracowało z Markiem Małeckim, przewodniczącym Rady Powiatu (PiS), który według słów Andrzeja Olesiuka przejął na siebie część obowiązków wicestarosty.

Radni nawet specjalnie Wiesława Kuzio nie bronili. Uznali, że starosta powinien według własnego uznania dobierać współpracowników. W tajnym głosowaniu 9 radnych było za odwołaniem, 2 przeciw. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Okazało się jednak, że dla samego Wiesława Kuzio był to grom z jasnego nieba
 Były już wicestarosta, który w dzisiejszym dniu przebywał na urlopie, pod koniec sesji zjawił się w sali obrad. Był wyraźnie zbulwersowany.
– Moim zdaniem odwoływanie kogoś kto jest na urlopie jest nieeleganckie – stwierdził, domagając się informacji kto stoi za tym odwołaniem. Andrzej Olesiuk poinformował obecnego już radnego, że to on o to wnioskował. Nie przekazał jednak publicznie swoich zastrzeżeń co do jego osoby.

Wiesław Kuzio z wyraźnym żalem wypomniał staroście, że współpracowali prawie 2 lata, bez większych nieporozumień i zgrzytów
– Robiliśmy wszystko wspólnie dla dobra wspólnego – grzmiał były wicestarosta, nazywając styl swojego odwołania „hochsztaplerskim”. Wiesław Kuzio próbował dociekać przyczyn tej decyzji, uznając, że chodzi o barwy partyjne. Dodał też, że nieuczciwością ze strony starosty jest to, że z nim wcześniej nie porozmawiał.

W Radzie Powiatu Leskiego w ostatnich wyborach samorządowych mandaty zdobyło pięciu radnych z PiS
O jeden mandat mniej uzyskało PSL, z którym PiS utworzyło koalicję. Tyle samo mandatów co PSL otrzymało KWW Partnerstwo dla Powiatu. Po jednym mandacie zdobyły komitety wyborcze Razem do Samorządu i Nasza Wspólna Sprawa. Starosta Andrzej Olesiuk jest dobrej myśli. Według niego koalicja w powiecie powinna trwać.

ŹRÓDŁO: www.P24.pl


Komentarzy: 5 do “Wicestarosta leski odwołany. STAROSTA: wyczerpała się formuła współpracy (FILM)”

 1. vice jak dziecko we mgle pisze:

  „wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić” jak mawiał Józef Piłsudski

  0
  0
  • Zimna Ala pisze:

   Ciekawe co na to poseł Rzońca?

   0
   0
  • PiSman pisze:

   w Leskiej szczególnie PiSowej polityce nic nie dzieje się beż udziału lub błogosławieństwa posła Rzońcy? Tak zresztą jak i w Sanoku wiele ma do powiedzenie szczegolnie jeśli chodzi o obsady ?

   0
   0
 2. rozbiegane oczka pisze:

  Ten pan ma typowy syndrom nieszczerości. Nie potrafi spojrzeć rozmówcy w twarz lub obiektyw kamery. Ucieka oczyma po suficie. Ale jak miało się na studiach zajęcia jedynie z fikołków, to w sumie się nie dziwię. No i noszenie okularów na czole – prawdziwy obciach.

  0
  0
  • panda pisze:

   Chyba rozmawiał z dziennikarzem patrząc Mu w oczy, chyba nie eleganckie jest gapienie się tylko w obiektyw, no chyba ze jesteś profesjonalista ! Powodzenia !

   0
   0