REKLAMA

XI Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „o Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”

LESKO / PODKARPACIE. 20 maja 2023 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędzie się XI Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Celem konkursu jest pielęgnowanie i propagowanie polskich tradycji gry na rogach myśliwskich, popularyzacja kultury łowieckiej i myśliwskiej, podkreślanie związku człowieka z przyrodą oraz promocja regionu Podkarpacia.

W zmaganiach konkursowych mogą brać udział tylko muzycy amatorzy, którzy zawodowo nie są związani z muzyką. Najczęściej są to uczniowie średnich szkół leśnych, studenci leśnictwa, członkowie kół łowieckich, pracownicy nadleśnictw czy RDLP. W tym roku do konkursu przystąpi 58 uczestników. Będą to zarówno soliści klasach D, C, B, A oraz 6 zespołów odpowiednio w klasach: C, B, G oraz MB czyli w kategorii Muzyki Myśliwskiej. Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego otrzyma najlepszy zespół w klasie G.

Wykonawcy ubrani w stylu myśliwskim, leśnym, jeździeckim lub historycznym prezentować będą wcześniej opublikowane na stronie Muzyki Myśliwskiej sygnały takie jak min.: Koniec polowania, Dzik na rozkładzie, Powitanie, Pobudka, Zbiórka myśliwych czy Darz Bór. Jury poddaje ocenie wygląd zewnętrzny, prezentację wykonania, zgodność wykonania z zapisem nutowym, technikę zadęcia, brzmienie dźwięków i ogólne wrażenie muzyczne.

20 maja będzie także Dniem Drzwi Otwartych w ZSL w Lesku. Uczestnicy, goście i odwiedzający będą mogli zwiedzić szkołę, oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji, towarzyszących konkursowi, takich jak: wystawa przyrodniczo-leśna, strzelnica sportowa, pokaz psów myśliwskich, konkursy i gry przyrodnicze dla dzieci i młodzieży.

Patronat Honorowy nad konkursem objęły: Polski Związek Łowiecki okręg Krosno, Przemyśl, Rzeszów; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) oddział Krosno; Związek Leśników Polskich w RP; Bieszczadzki Park Narodowy.

Organizatorzy Konkursu: Zespół Szkół Leśnych w Lesku i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku serdeczne zapraszają wszystkich miłośników kultury łowieckiej do odwiedzenia Szkoły w dniu Konkursu.

SZKOLA LESKO Dawid Golebiowski XI Konkurs Sygnalistow Mysliwskich 2023 plakat A3 4 0(1)

materiały nadesłane

18-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: