REKLAMA

Imigranci z Turcji, Wietnamu i Maroka. Nielegalnie przez „zieloną granicę” (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach, na Podkarpaciu zanotowano trzy przypadki przekroczenia tzw. „granicy zielonej” wbrew przepisom. Funkcjonariusze SG ujawnili nielegalnych imigrantów z Turcji, Wietnamu oraz Maroka.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek (tj. 22 lutego) w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze placówki SG w Medyce, zatrzymali 25-letniego obywatela Turcji, który chwilę wcześniej przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemiec, który posiadał przy sobie turecki paszport, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a następnie przekazany stronie ukraińskiej.

Kilkanaście godzin później (tj. 23 lutego), funkcjonariusze SG w m. Stuposiany zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mitsubishi na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie czynności, w pojeździe kierowanym przez 31-letniego obywatela Ukrainy ujawniono trzech mężczyzn bez dokumentów tożsamości. Funkcjonariusze SG potwierdzili, że są to obywatele Wietnamu w wieku 25, 31 oraz 35 lat, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa, następnie funkcjonariusze SG wydali decyzję o zobowiązaniu do powrotu i przekazali osoby służbom ukraińskim. Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzut popełnienia przestępstwa – organizowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom, następnie przesłuchano w charakterze podejrzanego. Osoba przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat, dodatkowo orzeczono karę grzywny w wysokości 4 tys. złotych.

14-131115

14-131120

Wczoraj (tj. 25 lutego), strażnicy graniczni w placówki w Korczowej zatrzymali trzech obywateli Maroka w wieku od 21- 23 lat, którzy również przekroczyli granicę wbrew przepisom. Tylko jeden z cudzoziemców posiadał przy sobie dokument tożsamości (paszport wydany przez władze Maroka), pozostali mężczyźni podawali się za Syryjczyków. W toku dalszych czynności potwierdzono, że wszyscy są obywatelami Maroka. Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy readmisyjnej.

W 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 24 cudzoziemców, którzy przekroczyli tzw. „zieloną granicę” z Ukrainy do Polsku wbrew przepisom.

źródło: BiOSG

26-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: