REKLAMA

Most w Hoczwi jak nowy. Remont zakończony (ZDJĘCIA)

HOCZEW / PODKARPACIE. 8 grudnia odebrano prace związane z przebudową mostu w Hoczwi. Most na potoku Dziurdziów jest jednym z kluczowych punktów na mapie drogowej Bieszczadów. Tuż za nim na skrzyżowaniu rozchodzą się dwie bieszczadzkie obwodnice – duża i mała.

Długotrwała eksploatacja, przy stale zwiększającym się ruchu samochodów spowodowała konieczność modernizacji. Obecnie obiekt zyskał na szerokości i prześwicie, ułatwiony jest też rozjazd w głąb doliny Dziurdziowa. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg, Firmy Strabag oraz nadleśnictw: Lesko, Baligród i Cisna, które do tej inwestycji dołożyły 150 tys. zł.

Sporym utrudnieniem dla podążających tędy w Bieszczady są zwężenia i ruch wahadłowy na mostach. Wiele urządzeń mostowych wymaga pilnej modernizacji, stąd prace te wspierają finansowo nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie.

article

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość dofinansowania w takim zakresie koniecznych modernizacji tych mostów, niezbędnych dla gospodarki regionu – podkreśla Artur Królicki, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych RDLP w Krośnie. – Podejmujemy działania zmierzające do kontynuowania tych pozytywnych praktyk w przyszłości.

W ciągu ostatnich lat nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie partycypowały również w budowie i remontach dróg lokalnych wykładając łącznie na te cele średnio około dwa miliony złotych rocznie.

article (1)

RDLP 

13-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: