REKLAMA

Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas Dni Leska (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku wzięli udział w trzydniowych obchodach tegorocznych Dni Leska, które trwały od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja. Udział funkcjonariuszy w tej imprezie jest coroczną inicjatywą mającą na celu łączenie edukacji z zabawą.

Funkcjonariusze w ramach działań prewencyjnych kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przez trzy dni uczestniczyli w imprezach przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy oraz samych mieszkańców Leska.

1

Policjanci opowiadali o realizowanych programach profilaktycznych, promowali narzędzie informatyczne Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Wszyscy chętni mogli przymierzyć elementy umundurowania wykorzystywanego do zabezpieczania imprez masowych, wsiąść na służbowy motocykl, quad czy do radiowozu. Policjanci odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem.

Podczas konkursów przeprowadzonych przez funkcjonariuszy dzieci mogły się wykazać swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa. Najlepsi otrzymali nagrody w postaci maskotek leskiej komendy. Każde dziecko mogło otrzymać upominki w postaci odblasków, baloników lub własnoręcznie wykonać „policyjną legitymację” z odciskami swoich paluszków.

Źródło: KPP Lesko

01-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: