REKLAMA

„Służyć wiernie narodowi…”. Nowi policjanci złożyli ślubowanie, po szkoleniu trafią do jednostek podkarpackiej policji (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego 20 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Słowa roty wypowiedzieli w obecności swoich najbliższych, kierownictwa podkarpackiej Policji oraz przedstawicieli władz rządowych i samorządowych województwa.

To wyjątkowy dzień dla 18 policjantów i 2 policjantek, którzy wypowiadając rotę ślubowania stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W tej uroczystości towarzyszyli im najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i przyjaciele. Wszyscy nowo przyjęci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – nadinsp. Krzysztofa Pobuty odebrali odznaki. Usłyszeli, że ich praca, mimo że trudna i wymagająca, jest przede wszystkim zaszczytem.

Komendant podkreślił, że w szeregi podkarpackiej Policji trafiają tylko najlepsi z najlepszych, którzy w wieloetapowym procesie rekrutacji osiągną najwyższe wyniki.

303-130760

Wy jesteście w tym gronie – podsumował.

Gratulacje i życzenia przekazali Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Stanisław Kruczek Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Już za kilka dni wszyscy trafią do szkół policyjnych, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe. Później trafią do swoich jednostek macierzystych – Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend w Stalowej Woli, Przemyślu i Lesku.

źródło/foto: KWP

02-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: