„Łapki na kierownicę”. Lescy policjanci przyglądają się kierowcom


LESKO / PODKARPACIE. Od 14 do 25 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku realizują działania „Łapki na kierownicę”. Akcja skierowana jest bezpośrednio do kierujących pojazdami w celu przeciwdziałania zagrożeniom związanym z używaniem podczas jazdy telefonu komórkowego – trzymanego w ręku.
Głównym celem tych działań jest zdyscyplinowanie kierujących, którzy nieprawidłowo korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy. Ponadto przeciwdziałanie zagrożeniom, które stwarza używanie tego typu urządzeń mobilnych w trakcie poruszania się pojazdami.

W tym okresie policjanci podczas kontroli drogowych zwrócą szczególną uwagę na osoby, które dopuszczają się tego wykroczenia.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 z późn. zm.) kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za to wykroczenie funkcjonariusz może nałożyć mandat w kwocie 200 zł i 5 punktów karnych.

smartphone-1285344_960_720

KPP Lesko


Komentarzy: 4 do “„Łapki na kierownicę”. Lescy policjanci przyglądają się kierowcom”

 1. asd pisze:

  A co jak będę jechał autem, zaswędzi mnie noga i będę się drapał. Łapki nie będę miał na kierownicy i będzie podejrzenie że z telefonu korzystałem?

  7
  0
 2. .... pisze:

  A co jeśli komuś wygodnie jest trzymac kierownice jedna reka a druga trzymac lewarek?

  4
  0
 3. gospodarz pisze:

  A może przyjrzeliby się samym sobie! Czy u Was Państwo policjanci wszystko w porządku?

  6
  0
 4. Xxx pisze:

  Ryba psuje się od głowy.

  1
  0