REKLAMA

Nocne wpadki przemytników na granicy (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów wykryli funkcjonariusze KAS podczas kontroli dwóch pojazdów. Do zdarzeń doszło na przejściach granicznych w Krościenku i Korczowej.

Na blisko 1,5 tys. paczek papierosów natrafili minionej nocy (21/22 lutego br.) funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Krościenku podczas kontroli osobowego audi. Podróżujący pojazdem 40-letni Niemiec, został skierowany do szczegółowej rewizji. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że papierosy schowane są praktycznie we wszystkich wolnych przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu. 40-latek tłumaczył, że nie jest właścicielem przemycanego towaru. Papierosy miał przewieźć przez granicę w ramach przysługi.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku zabezpieczyli papierosy do wszczętego postępowania karnego skarbowego. Na poczet kary grożącej sprawcy, zatrzymany został także samochód oraz kwota 1 200 zł.

Wykrycie 1098 paczek papierosów to z kolei wynik kontroli samochodu ciężarowego, którego kierowca przekraczał w nocy (20/21 br.) polsko-ukraińską granicę w Korczowej.

Ukraińska ciężarówka skierowana została do rewizji, podczas której funkcjonariusze KAS wykryli, że w kabinie kierowcy oraz w podłodze naczepy ukryte są papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Do własności przemycanego towaru przyznał się kierujący pojazdem ob. Ukrainy. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.

źródło: KAS

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: