REKLAMA

XIV edycja Wielkiej Beskidzkiej – Bieszczady Country

REGION / PODKARPACIE. Około 70 uczestników z różnych miejscowości Małopolski a także z Opola przez 4 dni będzie przemierzało bieszczadzkie drogi z okazji XIV edycji Wielkiej Beskidzkiej – Bieszczady Country. Baza imprezy umieszczona będzie w Bukowcu w Ośrodku Połoniny. Zabytkowe auta zobaczymy od 29 sierpnia do 2 października na drogach powiatu sanockiego i leskiego. 

Poruszamy się zabytkowymi i kultowymi samochodami, a przeważają auta z lat 70 i 80. Eskapada rozpocznie się od zwiedzania Fabryki „Autosan” ponieważ jedną z naszych ulubionych form turystyki jest turystyka industrialna. Fabrykę będziemy zwiedzać 29 września od godziny 12. Około 14 przejedziemy na sanocki rynek , gdzie odbędzie się wystawa naszych aut wzbogacona o kilka zabytkowych autobusów z Autosana. Piątek i sobota to pętla bieszczadzka w tym sobotni postój w Polańczyku w godzinach popołudniowych – mówi Jacek Borzęcki, prezes Europejskiej Asocjacji Automobilerów.

EAA skupia 70 osób zajmujących się turystyką w duchu starej motoryzacji , wzorem przedwojennych nieśpiesznych eskapad krajoznawczych. Od 2003 zorganizowali kilkadziesiąt imprez, a liczba w których uczestniczyli, mierzona jest w setkach. Kilkoro z nich z powodzeniem startuje w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych, gdzie sięga po tytuły mistrzów Polski w swoich klasach.

5

materiały nadesłane

21-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: