REKLAMA

Nielegalni imigranci zatrzymani w Krościenku

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku zatrzymali w piątek 4 grudnia trzech nielegalnych imigrantów – obywateli Rosji oraz Ukraińca, który miał ich wywieźć w głąb Polski.

Mężczyźni zostali zauważeni przez funkcjonariuszy pełniących służbę w tzw. pojeździe obserwacyjnym. Oprócz trzech nielegalnych imigrantów – obywateli Rosji narodowości awarskiej (w wieku 21,26, i 27 lat) strażnicy graniczni zatrzymali również 34 – letniego Ukraińca, który miał im pomóc w dostaniu się na zachód Polski.

Nielegalni imigranci mieli przy sobie rzeczy osobiste, telefony i niewielką ilość środków finansowych. Z ich wyjaśnień wynika, że chcieli dostać się do Polski aby stąd udać się dalej do państw Europy Zachodniej. Tam planowali poszukać pracy zarobkowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Krościenku w porozumieniu z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Lesku przedstawili zatrzymanym Rosjanom zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski wbrew obowiązującym przepisom za co zostali skazani na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby dwa lata.

Natomiast obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzut organizowania innym osobom nielegalnego przekroczenia granicy za co został skazany na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz karę grzywny. Mężczyzna wrócił już na Ukrainę, natomiast nielegalni imigranci zostali przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

full_6e4136eccc43ab06b262793be94963b1

źródło: BiOSG

08-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: